Uzm Dr. Bekir AKKAYA | İzmir Kalp Doktoru

Uzm Dr. Bekir AKKAYA

Dr. Bekir Akkaya Kimdir?

1984 yılında Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Çakmaklı Köyünde doğdum. İlkokula köyde başlayıp ilçede devam ettim. Ortaokulu Manisa'da Anadolu Lisesinde okudum. Liseye halil kale fen lisesinde başlayıp Manisa lisesinde bitirdim. 2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine başladım 2007 tıp fakültesi biter bitmez de CBÜ Kardiyoloji Bölümünü kazandım. 3 ay asistanlığa başlamadan Tokat'ın zile ilçesinde acil serviste acil hekimliği yaptım. 2008 de CBÜ Kardiyoloji asistanlığına başladım 2012 de mezun oldum. Bu süre zarfında daha çok invaziv kardiyoloji ile ilgilendim. Mesai sonrası vakit buldukça değişik özel hastanelerde anjiyo labaratuarında gözlemci olarak katıldım.

2012-2014 arası ağrı devlet hastanesinde mecburi hizmetimi girişimsel kardiyolog olarak yaptım. Sonrasında özel Ege Sağlık Hastanesinde yine kardiyolog olarak çalışmaya devam ettim. Daha sonrası ise izmir özel su hospital hastanesine geçtim. Son 5 yıldır da izmir su hospital hastanesinde girişimsel kardiyolog olarak çalışmaya devam etmekteyim.

 

Neden Kardiyolog Oldum ?

Kardiyoloji; özellikle invaziv kardiyoloji kısa sürede müdahale ile hayat kurtaran biraz riskli,adrenalinli de olsa hastanın ve yakınlarının yüzünü güldüren bir branştır. İşte biraz adrenalini sevmem en çok ta ölmek üzere olan bir hastanın yapılan operasyonla hayata dönmesine vesile olduğunuzda hasta ve yakınlarının gözlerindeki mutluluktan aldığım keyif invaziv kardiyolog olmamadaki en büyük sebeplerdi. Gerisi teferruattır (işin ekonomik kısmı vs) benim için.

 

İnvaziv (girişimsel) Kardiyolog Nedir ?

Kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullanılan koroner anjiyografi, koroner stentleme, kalıcı ve geçici kalp pili uygulamaları, perier anjiyografi (bacak atardamar anjiyosu), perifer balon ve stentleme, mitral valvuloplasti, asd kapama gibi işlemleri yapan kardiyologa invaziv kardiyolog denir. İzmir’de su hospital hastanesinde girişimsel kardiyolog olarak görev yapmaktayım. Girişimsel kardiyolog olarak hastanemizde stent-kalp pili -icd kalp pili uygulamalarını alanında uzman ekibimiz ile gerçekleştirmekteyiz .